Szukaj

Witamy na stronie firmy CENTRUM DIALIZA Sp. z o.o.


Centrum Dializa Sp. z o. o. powstał w 2000 roku w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27. W założeniu swojej działalności od pierwszych dni było świadczenie usług z zakresu hemodializoterapii.

czytaj dalej

2017-01-20

Urząd Miasta w Pszczynie odbiera mieszkańcom pieniądze na leczenie.

Dnia 04.08. 2016 roku Zarząd Spółki Centrum Dializa otrzymał od Urzędu Miasta w Pszczynie wezwanie do korekty deklaracji na podatek od nieruchomości za lata 2011-2016.

Sprawa dotyczy szpitala w Pszczynie, którego Dializa jest dzierżawcą od 01.03.2011 roku. Rozbieżności w naliczanym podatku spowodowane są niejednoznaczymi zapisami w umowie dzierżawy nieruchomości. Nie ma w niej bowiem wzmianki o tym, że Centrum Dializa oprócz bycia posiadaczem nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Antesa 11, jest również posiadaczem obiektów budowlanych (budowli). Od momentu powstania zobowiązania podatkowego Centrum Dializa nalicza i płaci do Skarbu Państwa wysokość podatku obliczoną na podstawie posiadanych informacji i zapisów umowy dzierżawy. Zarząd Spółki nie posiada wiedzy na temat wartości księgowych budowli za lata 2011-2016 ponieważ zgodnie z umową ich właścicielem był i jest Powiat i tylko on dysponuje takimi danymi. Wychodząc naprzeciw Urzędowi Miejskiemu w Pszczynie, a także wykazując swoją dobrą wolę i chęć porozumienia się w przedmiotowej sprawie, Zarząd Spółki skorygował deklaracje podatkowe z lat 2011-2016 i uiścił brakującą sumę zobowiązania. Dużym zaskoczeniem był dla Dializy fakt otrzymania kolejnego wezwania do zapłaty, w którym Urząd Miejski informuje, że znaczna część przelanej kwoty podatku zaliczona została na poczet spłaty naliczonych od brakującej sumy zobowiązania odsetek, wynoszących prawie 30%, co stanowi znaczne obciążenie już i tak mocno nadszarpniętego budżetu szpitala.
Z naszego punktu widzenia działanie takie wydaje się być bezzasadne, gdyż z zapisów umowy dzierżawy nie wynika, że to Dializa jest obciążona obowiązkiem poniesienia zobowiązania podatkowego względem budowli. Wspomnieć również należy, że pomimo składanych korekt deklaracji (z różnych powodów) na przestrzeni lat 2011-2016 Urząd nigdy nie wnioskował o zastosowanie stawki procentowej do podatku od budowli, co świadczyło o tym, że deklarowany dotychczas przez Dializę podatek był zasadny i właściwy.

Zarząd Spółki oczywiście będzie wnioskował o kasację naliczonych odsetek, a także podejmie rozmowy ze Starostą Pszczyńskim celem podjęcia wzajemnych uzgodnień i porozumień w przedmiotowej sprawie.

2016-12-22

Kiermasz dobroczynny w białogardzkim szpitalu

Szpital Powiatowy w Białogardzie przed Bożym Narodzeniem nie zapomina o wsparciu najbardziej potrzebujących. 16 grudnia na terenie Szpitala został zorganizowany kiermasz świąteczny, na którym można było kupić ręcznie wykonane ozdoby i stroiki. Dochód został przeznaczony na rzecz białogardzkiego Stowarzyszenia „Nasze Serca” Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Główną naszą bolączką jest brak pieniędzy, które moglibyśmy przeznaczyć na działalność, na wsparcie naszych podopiecznych – mówi Mariola Śniadek ze Stowarzyszenia „Nasze Serca”. - Dlatego organizujemy sprzedaż stroików świątecznych, bierzemy udział w loteriach fantowych. Udaje nam się to dzięki współpracy z Prywatnym Centrum Edukacyjnym Szkoły Sukces. Pani dyrektor Alicja Wojciechowska umożliwia nam angażowanie do naszych akcji uczniów szkoły, którzy pomagają nam na zasadach wolontariatu.

Na takich właśnie zasadach został zorganizowany także kiermasz w Białogardzie. –Jest nam ogromnie miło, że mogliśmy włączyć się w akcję pomocy Stowarzyszeniu, bo wiemy, jak bardzo potrzebna jest jego działalność – dodaje Irmina Słowik, menedżer białogardzkiej lecznicy. – To na pewno nie ostatnia akcja, jaką wspólnie organizujemy – zapewnia.

Oddział Terenowy Stowarzyszenia Serce Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej i Poszkodowanej w Wypadkach Drogowych w Białogardzie istnieje od 1999 roku. Od października 2015 zyskał status samodzielnego Stowarzyszenia. Swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież niepełnosprawną oraz zdrową z terenu Białogardu i gminy Tychowo. Podopieczni Stowarzyszenia to osoby z zaburzeniami zachowania, niedostosowane społecznie, z tzw. niepełnosprawnością sprzężoną, ale także wymagający wsparcia niepełnosprawni rodzice. – Naszym podopiecznym zapewniamy terapię zajęciową, zooterapię, psychoterapię, poradnictwo i wsparcie pedagogiczne, zajęcia logopedyczne, rehabilitacyjne i wiele innych – wyjaśnia Mariola Śniadek. - Działania te realizowane są w różnych formach w świetlicy socjoterapii, mieszczącej się przy ul. Ustronie Miejskie 1 w Białogardzie.

2016-12-14

Życzenia BożonarodzenioweŻyczenia Bożonarodzeniowe od Centrum Dializa

2015-10-02

Konto Centrum Dializa na YouTube

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami, które przybliżą Państwu działalność naszej firmy.

Filmy Centrum Dializa

2016-10-31

Ogłoszenie

Zarząd CENTRUM DIALIZA Sp. z o.o. w Sosnowcu, na podstawie art. 535 § 3 Kodeksu spółek handlowych, niniejszym udostępnia bezpłatnie do publicznej wiadomości Plan podziału Spółki CENTRUM DIALIZA Sp. z o.o. wraz z załącznikami:

1. Plan podziału
2. Załącznik nr 1
3. Załącznik nr 2
4. Załącznik nr 3
5. Załącznik nr 4
6. Załącznik nr 5 tabela nr 1a
7. Załącznik nr 5 tabela nr 1b
8. Załącznik nr 5 tabela nr 1c
9. Załącznik nr 5 tabela nr 1d
10. Załącznik nr 5 tabela nr 1e
11. Załącznik nr 5 tabela nr 1f
12. Załącznik nr 5 tabela nr 1g
13. Załącznik nr 5 tabela nr 1h
14. Załącznik nr 5 tabela nr 1i
15. Załącznik nr 5 tabela nr 1j
16. Załącznik nr 5 tabela nr 1k
17. Załącznik nr 5 tabela nr 1l
18. Załącznik nr 5 tabela nr 2
19. Załącznik nr 5 tabela nr 3
20. Załącznik nr 5 tabela nr 4
21. Załącznik nr 5 tabela nr 5
22. Załącznik nr 5 tabela nr 6

2016-11-08

Dializa Gościnna w Zakopanem

Informujemy, że od 1 listopada 2016 r. Stacja Dializ w Zakopanem działa codziennie tj. od poniedziałku do soboty w godzinach 7-17. Ośrodek dializ umiejscowiony jest w najpiękniejszej części Zakopanego (Bystre), na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego przy ul. Balzera 15. Stacja działa wyłącznie na podstawie podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Udzielamy również bezpłatnych porad nefrologicznych po uprzednim zarejestrowaniu się pod nr telefonu  18 200 14 62.
Pacjenci gościnni mają możliwość ustalenia dogodnych godzin dializ. Dla osób posiadających Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego zabiegi są nieodpłatne. Istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z pokojów gościnnych, usytuowanych na terenie budynku (dotyczy pacjentów z innych stacji naszej firmy).
Zgodnie z kontraktem z NFZ  zapewniamy  bezpłatny dojazd na dializy i z powrotem.
Zgłoszenia na dializy prosimy kierować bezpośrednio do Kierownika Stacji lub Pielęgniarki Oddziałowej telefonicznie tel. 18 200 14 62 oraz e- mailem: zakopane@centrumdializa.pl
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

2016-10-31

Święto Zmarłych

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”...
Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia. Szczególnie chcemy uczcić pamięć Pana Mirosława Nowakowskiego-orędownika rozwoju dializoterapii, współtwórcy firmy Centrum Dializa.

2016-10-31

Postępy w nefrologii i nadciśnieniu tętniczym

W dniach 27-29 października 2016 r. nasza firma wzięła udział w 16. Katowickim Seminarium, którego miejscem obrad była Akademia Muzyczna w Katowicach. Jak co roku przedstawiane były najnowsze wydarzenia w dziedzinie nefrologii i nadciśnienia tętniczego. Tegoroczna Sesja Specjalna była poświęcona naukowym osiągnięciom Pana Prof. Franciszka Kokota- współtwórcy Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego ,ambasadorowi Polskiej nefrologii, nauczycielowi i wychowawcy wielu pokoleń nefrologów.
Firmę “Centrum Dializa” reprezentowały Panie manager Monika Rudnicka oraz Agnieszka Szczepańska.

2016-10-25

Szpital w Białogardzie i jego historia

Ziemia białogardzka, na której usytuowany jest Szpital prowadzony przez Spółkę Centrum Dializa, pod względem fizyczno-geograficznym wchodzi w skład Podbrzeża Zachodniopomorskiego i leży na Równinie Białogardzkiej. Ziemia ta ma ciekawą historię sięgającą aż do czasów epoki kamienia, mezolitu. Decydujący wpływ na współczesne ukształtowanie terenu wywarło najmłodsze zlodowacenie bałtyckie, faza pomorska oraz procesy, które nastąpiły po epoce lodowcowej.
Mało kto wie jak wiele interesujących zabytków można tu spotkać. Te najcenniejsze pochodzą jeszcze z epoki średniowiecza, między innymi: gotycki trójnawowy kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z renesansowym ołtarzem (zbudowany w 1310 r.) czy Późnogotycka Brama Wysoka zwana Połczyńską.
Szpital, którego obecnym dzierżawcą jest Spółka Centrum Dializa rozpoczął swoją działalność w czerwcu 1945 roku. Zniszczenia wojenne nie odbiły się echem na białogardzkim szpitalu. Jak na ówczesne czasy był on dość dobrze wyposażony i zorganizowany. 10 lat po rozpoczęciu działania placówki w niewielkim pokoiku przy oddziale dziecięcym powstała mała apteka szpitalna, która raczej przypominała skład apteczny. W 2009 r. zakończyła się potężna inwestycja w opuszczony przez byłe jednostki Armii Radzieckiej obiekt. W przeciągu kilkunastu lat zainwestowano 118 mln zł w przekształcenie budynku w opłakanym stanie w budynek spełniający współczesne standardy. Budynek Szpitala, który wzięła pod opiekę spółka Centrum Dializa również ma na swoim terenie interesujące obiekty.
Aż trudno niektórym uwierzyć w to, że w murach Centrum Rehabilitacyjnego drzemie historia. Ten imponujący kompleks szpitalny ma kształt samolotu skierowanego dziobem w kierunku Berlina. Wejść do budynku od strony parku „strzegą” posągi kobiet i mężczyzn. To jednak nie wszystkie z akcentów artystycznych jakie możemy wymienić. Nie można odciągnąć wzroku od XIX-wiecznych ręcznie malowanych mozajek z krajobrazami Kołobrzegu i Białogardu. Od strony ulicy Szpitalnej znajduje się dawny cmentarz ewangelicki z II poł. XIX w. z zachowanymi częściowo ówczesnymi nagrobkami.
Po oddaniu szpitala do użytku w kubaturze odziedziczonej po Rosjanach planowane realizacje szły i idą nadal pełną parą.
Dla nas chlubą jest zarówno możliwość prowadzenia placówki w tak wyjątkowym miejscu jak i fakt, iż w niej samej posiadamy elementy infrastruktury będące pod konserwatorską ochroną zabytków. Dopełnienie efektu wizualnego naszej lecznicy tworzy park, w którym znajdują się pomniki przyrody ożywionej - dwa buki zwyczajne odmiany czerwonolistnej. Budynek Centrum Rehabilitacji jest budynkiem o bardzo wysokich walorach zabytkowych. Jesteśmy dumni, że możemy prowadzić placówkę w tak pięknym i urokliwym miejscu i dołożymy wszelkich starań, aby tak świetnie zachowana pamiątka przetrwała jak najdłużej.

2016-10-17

Jubileusz 85-lecia Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem

Dnia 13.10.2016 roku w Hotelu Belvedere odbyła się Gala 85-lecia Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem, w którym znajduje się nasza Stacja Dializ. Prof. dr hab. n.med. Daniel Zarzycki, opowiedział historię tego szpitala oraz osiągnięcia jakich dokonał podczas 40-tu lat zajmowania stanowiska Dyrektora Placówki. Wśród wielu znanych osobistości, pracowników i współpracowników szpitala, na gali pojawili się również przedstawiciele naszej firmy: Prezes oraz pani manager Stacji Dializ Agnieszka Szczepańska.

2016-10-14

Szanowni Państwo

Mamy przyjemność poinformować o udziale i wyróżnieniu naszych Pań Oddziałowych
ze Stacji Dializ z Zakopanego i Wadowic w 45. Międzynarodowej Konferencji EDTNA/ERCA,
która odbyła się w dniach 17-20 września 2016 roku w Walencji-mieście w środkowo-wschodniej części Hiszpanii.
Praca pt. “Opieka pielęgniarska nad pacjentem z niewydolnością nerek po zatruciu dopalaczami” została zaakceptowana przez Międzynarodowy Komitet Naukowy i tym samym reprezentowana podczas konferencji w Hiszpanii.
Serdecznie gratulujemy Pani Mgr Joannie Kołacz oraz Pani Mgr Wioletcie Krasuckiej
i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

2016-10-07

KĘDZIERZYN-KOŹLE

W ostatnim półroczu do Stacji Dializ w Kędzierzynie-Koźlu zakupiliśmy aż cztery dobrej jakości aparaty sztucznej nerki do zabiegów hemodializy.
Możemy również pochwalić się tym, że z każdym miesiącem notujemy wysoki przyrost liczby pacjentów, w tym z krajów Unii Europejskiej oraz korzystających z dializy gościnnej. W ostatnim czasie miesięczna liczba dializ przekroczyła 800.

2016-10-06

Dzięki...

...wspaniałej kadrze zarządzającej w ostatnim czasie rozpoczęliśmy działania pozwalające na jeszcze szybszy rozwój firmy Centrum Dializa.
Zmiany mają na celu zwiększenie zarówno komfortu naszych pracowników jak i pacjentów.

Dynamiczny rozwój firmy wiąże się z inwestycjami w zakupiony w ostatnim czasie sprzęt administracyjno-biurowy, odmłodzenie floty pojazdów służbowych dla naszych managerów jak i nową politykę kadrową skutkującą przyjęciem do naszego zespołu młodych kreatywnych
i pełnych pasji ludzi.

W zakresie obsługi naszych pacjentów których dobro jest dla nas wartością nadrzędną poczyniliśmy szereg inwestycji w sprzęt medyczny.
Na bieżąco są wykonywane niezbędne remonty struktury w naszych oddziałach i jednostkach organizacyjnych.

2016-10-06

KRAKOWSKIE DNI DIALIZOTERAPII

W dniach 8-10 września 2016 roku w Krakowie odbyły się XII Krakowskie Dni Dializoterapii.
Wzięliśmy udział w przygotowaniu wystaw, które przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy w leczeniu chorób nerek.

2016-10-06

XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego w Łodzi

W dniach 16-18 czerwca br. w Łodzi odbył się XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, w którym uczestniczyliśmy
w charakterze jednego z wystawców/sponsorów. Na tegorocznym zjeździe Organizator i Komitet Naukowy pod przewodnictwem
prof.dr hab. Michała Nowickiego przygotował obszerny program sesji plenarnych, których tematyka została tak dobrana, aby objąć
wszystkie działy nefrologii i transplantacji nerek.

2016-05-04

Poszukujemy personelu lekarskiego

2015-11-27

Szpital w Białogardzie

W dniu 25 listopada br. w Warszawie zostało podpisane Porozumienie z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. mające na celu restrukturyzację zadłużenia Szpitala w Białogardzie. Podpisanie porozumienia jest kolejnym etapem w drodze do przekazania ciężaru prowadzenia lecznicy Spółce Centrum Dializa.

2015-11-10

Hołd dla twórcy Centrum Dializa Sp. z o.o.

Z okazji zbliżającej się 88-mej rocznicy urodzin zmarłego twórcy Centrum
Dializa - MIROSŁAWA NOWAKOWSKIEGO - wmurowano w siedzibie firmy tablicę pamiątkową.

2015-11-09

Centrum Dializa Sp. z o.o. w służbie zdrowia

Prezes Zarządu Centrum Dializa Jacek Nowakowski odebrał z rąk Wojewody Łódzkiego odznakę Zasłużony dla Ochrony Zdrowia.

2015-10-26

Szpital w Białogardzie

Centrum Dializa jest prężnie rozwijającą się firmą medyczną. Chcąc poszerzać swoją ofertę medyczną sukcesywnie otwieramy nowe jednostki w całej Polsce dbając jednocześnie o wysoką jakość świadczonych usług.
W dniu 22 października 2015 roku podpisaliśmy z Białogardzkim Centrum Medycznym Sp. z o.o. umowę dzierżawy białogardzkiej lecznicy biorąc na siebie ciężar prowadzenia Szpitala w Białogardzie. Mamy nadzieję, iż prowadzona przez nas jednostka spełni oczekiwania społeczności Białogardu i okolic. Mamy również nadzieję na owocną współpracę z władzami powiatu białogardzkiego oraz miejscowymi organizacjami i instytucjami, którym leży na sercu zdrowie mieszkańców powiatu i okolic.

2015-10-05

12th European Peritoneal Dialysis Meeting w Krakowie

W dniach 2-5 X 2015 w ICE Kraków Congress Center odbył się 12th European Peritoneal Dialysis Meeting, w którym uczestniczyliśmy i byliśmy jednym ze sponsorów.

Główna tematyka spotkania dotyczyła dializ otrzewnowych, ale również były sesje poświęcone transplantacji nerek, gospodarce żelazem i leczeniu niedokrwistości w PChN.

2015-10-02

Otwarty nasz nowy oddział w Knurowie

Dnia 1 sierpnia 2015 r. działalność rozpoczął kolejny Oddział Kardiologii
Inwazyjnej Zabiegowej z Pracownią Hemodynamiki przy ul. Niepodległości 8 w
Knurowie. Wykwalifikowany personel oddziału zajmuje się diagnostyką i
leczeniem schorzeń układu krążenia ze szczególnym wskazaniem na chorobę
niedokrwienną serca. W Pracowni Hemodynamiki wykonuje się m.in.
koronarografie oraz zabiegi angioplastyki tętnic wieńcowych w świeżym zawale
mięśnia sercowego i niestabilnej dławicy piersiowej, perikardiocentezy czy
zakładania elektrody do czasowej stymulacji serca.

2015-10-02

Nowy Dyrektor Szpitala w Opatowie

1 września tego roku Centrum Dializa rozszerzyła sieć zarządzanych przez siebie
placówek o kolejny szpital. W ramach umowy dzierżawy zawartej na okres trzydziestu lat,
spółka znana do tej pory z efektywnej restrukturyzacji nierentownych podmiotów
medycznych, zobowiązała się do prowadzenia Szpitala w Opatowie.

Jest to już kolejna dzierżawa lecznicy. Opatowskim szpitalem przez prawie trzy lata
zarządzała prywatna spółka, która dokończyła ciągnącą się ponad 20 lat budowę jej nowego
gmachu. Gdy firma okazała się niewypłacalna, władze powiatowe wypowiedziały umowę.
Zarządzaniem jednostką zajął się Top Medicus – spółka, której jedynym udziałowcem jest
powiat opatowski. Radni zdecydowali się jednak na ponowną dzierżawę szpitala, ze względu
na stagnację w, którą popadł na bardzo konkurencyjnym lokalnym rynku usług medycznych.

Centrum Dializa podjęła się wyzwania, aby wykorzystać potencjał szpitala w celu jego
rozbudowy o kolejne oddziały. W tym celu zarząd spółki nominował na stanowisko Dyrektora
Szpitala w Opatowie jednego ze swoich najbardziej doświadczonych specjalistów w zakresie
zawierania nowych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zadanie rozwoju oferty
szpitala powierzono dotychczasowej Dyrektor Szpitala w Pszczynie, Aleksandrze Drobiec.

Pomimo, że do kolejnej tury zawierania umów z NFZ zostało już jedynie kilka
miesięcy, nowa Dyrektor Szpitala chce, aby efekty jej pracy były odczuwalne dla
mieszkańców jak najszybciej, dlatego postanowiła ubiegać się o kontrakt na Zakład
Pielęgnacyjno - Opiekuńczy. Będzie to jednostka szpitala, w której miejsce znajdą osoby
niepełnosprawne i starsze wymagające stałej opieki medycznej.

2015-08-07

UWAGA, POSZUKUJEMY PERSONELU MEDYCZNEGO!

2015-07-10

Centrum Dializa Sp. z o.o. – działalność naukowa

Centrum Dializa Sp. z o.o. poza działalnością medyczną, angażuje się również w projekty naukowe. Zachęcamy nasz personel medyczny do udziału w działalności naukowej oraz wspieramy młodych lekarzy pracujących w naszych szeregach.
W 2015 roku w oparciu o badania przeprowadzone w wybranych stacjach hemodializ na terenie Górnego Śląska, w tym również w stacjach należących do naszej firmy, przeprowadzono badanie dotyczące oceny czynnościowych niedoborów witaminy K u pacjentów hemodializowanych.
Wyniki tych badań były prezentowane na 52 konferencji ERA-EDTA w Londynie (Katarzyna Wyskida , Agnieszka Żak-Gołąb, Jarosław Wajda, Dariusz Klein, Joanna Witkowicz, Rafał Ficek, Sylwia Rotkegel, Urszula Spiechowicz, Joanna Kocemba-Dyczek, Jarosław Ciepał, Magdalena Olszanecka-Glinianowicz, Andrzej Więcek, Jerzy Chudek: FUNCTIONAL DEFICIENCY OF VITAMIN K IN HEMODIALYSIS PATIENTS) oraz znalazła się wśród prac nagrodzonych w sesji młodych naukowców XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego (Katarzyna Wyskida, Agnieszka Żak-Gołąb, Jarosław Wajda, Dariusz Klein, Joanna Witkowicz, Rafał Ficek, Sylwia Rotkegel, Urszula Spiechowicz, Joanna Kocemba-Dyczek, Jarosław Ciepał, Magdalena Olszanecka-Glinianowicz, Andrzej Więcek, Jerzy Chudek: CZYNNOŚCIOWY NIEDOBÓR WITAMINY K U PACJENTÓW HEMODIALIZOWANYCH).

2015-07-10

XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego w Kołobrzegu

W dniach 18-20 czerwca br. w Kołobrzegu odbyła się XXII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego, której byliśmy jednym ze sponsorów.
Podczas konferencji byliśmy obecni wraz z firmowym stoiskiem, wzięliśmy w niej aktywny udział przeprowadzając szereg merytorycznych rozmów i spotkań.

2015-07-02

Świąd mocznicowy, czy jest również Twoim problemem?

Świąd mocznicowy dotyka 70-80% pacjentów dializowanych i może znacząco utrudnić ich życie codzienne. Uporczywy świąd ma nie tylko wpływ na jakość życia, ale może mieć również związek z niekoniecznie pozytywnymi wynikami u pacjentów poddawanych hemodializie. Mechanizm świądu mocznicowego nie jest do końca zrozumiały i na dzień dzisiejszy większość terapii – zarówno miejscowych jak i ogólnoustrojowych nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Tak więc dalsze badania są niezbędne w celu znalezienia bardziej konkretnej oraz skuteczniejszej formy leczenia.


Mamy nadzieję, że dzięki tej ankiecie uda nam się lepiej zrozumieć to, czego doświadczają pacjenci i pomóc w badaniach nad znalezieniem skutecznej metody leczenia świądu mocznicowego. Twój udział jest kluczowy i może przesądzić o sukcesie tej ankiety.


Weź udział w ankiecie
www.clinlife.pl/swiad

2015-05-21

Zaproszenie na bezpłatne badania w Wałczu2015-02-02

Centrum Dializa - film

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmem który przybliży Państwu działalność naszej firmy.

Film Centrum Dializa

2014-12-01

14 Katowickie Seminarium

W dniach od 27-29 listopada 2014 roku Centrum Dializa Sp. z o.o., uczestniczyła w charakterze wystawcy w 14 Katowickim Seminarium: Postępy w nefrologii i nadciśnieniu tętniczym, cyklicznym spotkaniu przeznaczonym dla lekarzy nefrologów, lekarzy chorób wewnętrznych, lekarzy medycyny rodzinnej, kardiologów i hipertensiologów z całej Polski. Jak co roku głównym celem tego Seminarium było omówienie najbardziej aktualnych i ważnych z praktycznego punktu widzenia zagadnień z zakresu nefrologii i nadciśnienia tętniczego. Tegoroczne seminarium, jak każe tradycja, zaszczycili swoją obecnością i wykładami najwybitniejsi specjaliści medycyny polskiej oraz goście zagraniczni.

2014-10-18

10 - lecie działalności stacji dializ w Głogowie

W dniu 18.10.2014r z inicjatywy Kierownika stacji dializ i Zarządu Spółki w stacji dializ w Głogowie odbyło się spotkanie z okazji 10 - lecia działalności stacji pod zarządem spółki Centrum Dializa.

W spotkaniu Uczestniczyło wielu znamienitych gości, między innymi: Prof doc. dr hab. Marian Klinger - Kierownik Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej we Wrocławiu, Konsultant Krajowy z dziedziny Nefrologii, P. Rafael Rokaszewicz - Starosta Powiatu Głogowskiego
i dr Marek Woźniak - Dyrektor ds. Lecznictwa Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

W oficjalnej części spotkania pani Ordynator dr Iwona Raczkowska przedstawiła wyniki działalności stacji pod względem medycznym. Oddziałowa pani Izabela Klamecka przybliżyła krótko historię powstania stacji. Pan Prof. Marian Klinger odniósł się w krótkich słowach do zakresu lecznictwa nerko - zastępczego w województwie dolnośląskim, jego kierunków i celów.

2014-10-17

40 - lecie dializoterapii w Siedlcach

17 października 2014 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Oddziału Nefrologii i Dializoterapii w Siedlcach połączone z jubileuszem 40-lecia dializoterapii. Stacja dializ została uruchomiona 19 października 1973 roku. Była to pierwsza stacja dializ w powiecie. Firma Centrum Dializa przejęła Oddział Nefrologii i Dializoterapii w lipcu 2013 roku. W czerwcu 2014 roku Oddział Nefrologii i Dializoterapii wraz z Poradnią Nefrologiczną został przeniesiony do wyremontowanych pomieszczeń na terenie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Poniatowskiego 26.

Gościem honorowym uroczystości była prof. dr hab. n. med Magdalena Durlik, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Nefrologii oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.
Gospodarzem ceremonii był doktor Andrzej Podgórzak, który od ponad 30 lat zarządza Oddziałem Nefrologii i Dializoterapii.
Uroczystość otwarcia Oddziału Nefrologii i Dializoterapii swoją obecnością uświetnili m. in. Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski, Zastępca Prezydenta Anna Sochacka, Prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Marcin Kulicki, Dyrektor SPZOZ Mirosław Leśkowski oraz Prezes Zarządu Centrum Dializa Sp. z o.o. Jacek Nowakowski.

2014-09-30

INFORMACJA O SZKOLENIU KADRY KIEROWNICZEJ STACJI DIALIZ

W dniach 26-28.09.2014 w Zakopanem odbyło się szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ Centrum Dializa. Program szkolenia obejmował ważne problemy dializoterapii jak leczenie niedokrwistości i nowe techniki dializacyjne, a także analizę wskaźników leczenia w stacjach dializ. Gośćmi szkolenia byli Prof. dr. hab. n. med. Jerzy Chudek (Katedry Patofizjologii i Endokrynologii - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach), który przedstawił aktualne zalecenia w leczeniu niedokrwistości u pacjentów leczonych hemodializami i nową technikę dializacyjną – hemodiafiltrację oraz Rafał Piotr Janiszewski, który przedstawił wyniki audytu przeprowadzonego w ośrodkach Centrum Dializa w zakresie prowadzenia dokumentacji medycznej.

2014-05-23

Otwarcie nowej stacji dializ w Krakowie

Od 26 maja 2014r. w Krakowie przy ulicy Kieleckiej 7a zostanie otwarta nowa Stacja Dializ.

KONTAKT
31-526 Kraków, ul. Kielecka 7a
tel: 12 417 63 54
e-mail: krakow@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: dr hab. n. med. Kraśniak Andrzej
Pielęgniarka Oddziałowa: Pawłowska Stanisława

Stacja będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek, od godziny 15.30
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2014-05-23

INFORMACJA O SZKOLENIU KADRY KIEROWNICZEJ STACJI DIALIZ

W dniach 9-11.05.2014 w Piszu odbyło się szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ Centrum Dializa: Bolesławiec, Brzeg, Brzeg Dolny, Brzesko, Chorzów, Głogów, Katowice, Kędzierzyn – Koźle, Kluczbork, Lubliniec, Oleśnica, Olkusz, Opole, Pszczyna, Radomsko, Sosnowiec, Staszów, Strzelno, Turek, Tychy, Ustroń, Wadowice, Wałcz, Wodzisław Śląski, Zakopane, Zawiercie, Żory. Program szkolenia obejmował ważne problemy dializoterapii, wiążące się z poprawą jakości życia pacjentów dializowanych: leczenie niedokrwistości i nowe techniki dializacyjne.

2014-01-27

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników oraz osób współpracujących za wzięcia udziału w pogrzebie

ŚP. Mirosława Nowakowskiego.

2014-01-22

Zawiadomienie

2013-11-06

Zaproszenie na spotkanie naukowe

2013-11-06

Sukces akcji NEFROTEST w Kozienicach

Zainteresowanie mieszkańców Kozienic akcją NEFROTEST było duże już podczas rejestracji, a w niedzielę 20 października Kozieniczanie tłumnie przybyli do Stacji Dializ przy al. Solidarności 5 zbadać swój poziom kreatyniny oraz eGFR we krwi. Planowo przebadanych miało zostać 400 osób, ale z bezpłatnych badań skorzystało 419 osób. Badaniom poddało się wielu znanych mieszkańców Kozienic, a wśród nich przedstawiciele władz samorzadowych oraz dziennkarze m.in.: Janusz Stąpór – Starosta Kozienicki oraz Małgorzata Bebelska – Pierwszy Zastępca Burmistrza Gminy ds. Społecznych.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym:
www.itk.kozienice.pl

2013-10-16

NEFROTEST Kozienice

W dniu 20 października w godzinach od 9.00 do 17.00, w Stacji Dializ w Kozienicach przy al. Solidarności 5, odbędzie się akcja NEFROTEST będąca kontynuacją współpracy pomiędzy Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Centrum Dializa Sp. z o.o. Stacja dializ w Kozienicach jest drugą stacją prowadzoną przez Spółkę Centrum Dializa, która włączyła się do akcji NEFROTEST.
W ramach akcji na stacji dializ zostaną bezpłatnie przebadane wszystkie zainteresowane osoby, które zarejestrują się w dniach 15-16 października pod podanymi poniżej numerami telefonów. Organizatorzy planują przebadać ok. 400 osób pod kątem chorób nerek.

Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji: 515 656 848, 515 656 858

2013-10-16

NEFROTEST Skarżysko

22 września na naszej stacji dializ w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Szpitalnej 1 odbyła się akcja NEFROTEST. Jest to część ogólnopolskiej kampanii społecznej organizowanej przez Nefron Sekcję Nefrologiczną Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Centrum Dializa Sp. z o.o. Bezpłatne badanie krwi w kierunku chorób nerek skierowane jest do osób, które ukończyły 40 lat.
Profilaktyczne badania zalecane są w szczególności osobom które cierpią na choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, otyłość.
Akcja NEFROTEST ma na celu upowszechnianie wiedzy dotyczącej chorób nerek, a także przekonanie Polaków do regularnych badań profilaktycznych. Kampanię w całym kraju wspiera Pierwsza Dama RP – Anna Komorowska.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a z bezpłatnych badań skorzystało ok. 500 osób.

2013-06-14

Stacja Dializ - Siedlce

Szanowni Państwo

1 lipca 2013 w Siedlcach działalność rozpocznie nowa stacja dializ wraz z przychodnią nefrologiczną oraz oddziałem nefrologicznym.

Dane teleadresowe:
08-110 Siedlce, Poniatowskiego 26
e-mail: siedlce@centrumdializa.pl


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

2013-06-11

Szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ - Pisz 07-09.06.2013

W dniach 07 – 09.06.2013 w Piszu odbyło się szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ Centrum Dializa: Warszawa przy ul. Mangalia, Warszawa przy ul. Kasprzaka, Pruszków, Żyrardów, Tomaszów Mazowiecki, Lębork, Malbork, Sopot, Olecko, Pisz, Grajewo, Hrubieszów, Radzyń Podlaski, Krasnystaw, Skarżysko-Kamienna. Program szkolenia obejmował zgłaszanie do przeszczepu nerek i dostęp naczyniowy do hemodializy. Profesor Jerzy Chudek (Katedra Patofizjologii, Katowice, Oddział Nefrologii, Pszczyna) przedstawił zasady kwalifikacji pacjentów leczonych hemodializami do przeszczepu nerki oraz zasady współpracy Regionalnego Ośrodka Kwalifikacyjnego do przeszczepu nerki ze stacjami dializ. W dyskusji omówiono problemy związane z postępowaniem kwalifikacyjnym do przeszczepu nerki, gdyż ich rozwiązanie pozwoli poprawić zgłaszalność do tego zabiegu. Następnie Profesor Jerzy Chudek przedstawił standardy nefrologiczne w wytwarzaniu i utrzymaniu dostępu naczyniowego do hemodializy, ze szczególnym uwzględnieniem zwiększenia liczby pacjentów z przetoką tętniczo-żylną i zmniejszenia z cewnikiem dializacyjnym. Pielęgniarka Oddziałowa Maria Ogrodniczek (Stacja Dializ, Pruszków) przedstawiła standardy pielęgniarskie w utrzymaniu sprawnego dostępu naczyniowego i profilaktyce zakażeń odcewnikowych ze szczególnym uwzględnieniem zwiększenia czasu używania przetoki dializacyjnej i zmniejszenia liczby zakażeń odcewnikowych. W dyskusji po każdej prezentacji omówiono problemy związane z naczyniowym dostępem dializacyjnym i sposoby ich rozwiązania. Sprawnie działająca przetoka dializacyjna z naczyń własnych to najlepszy wybór poprawiający przeżywalność pacjentów dializowanych. Po części szkoleniowej uczestnicy udali się na wycieczkę kajakową po pobliskim jeziorze, co było doskonałą okazją do wzajemnej integracji i podziwiania pięknej, letniej scenerii Pojezierza Mazurskiego. Szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ Centrum Dializa, obejmujące najważniejsze problemy współczesnej dializoterapii pozwoli na lepszą jakość świadczonych usług medycznych – hemodializ i na poprawę zgłaszalności do zabiegu przeszczepiania nerki.

2013-04-25

Stacja Dializ - Kozienice

Szanowni Państwo

23 kwietnia 2013 w Kozienicach działalność rozpoczęła nowa stacja dializ.

Dane teleadresowe:
26-900 Kozienice, al. Solidarności 5
e-mail: kozienice@centrumdializa.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

2013-03-22

Stacja Dializ Kozienice

Szanowni Państwo

Mamy przyjemność poinformować, że w najbliższych dniach w Kozienicach działalność rozpocznie nowa stacja dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.

Więcej szczegółów wkrótce!

2013-03-15

Szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ - Zakopane 08-10.03.2013

W dniach 08 – 10.03.2013 w Zakopanym odbyło się szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ Centrum Dializa: Bolesławiec, Brzeg Dolny, Głogów, Oleśnica, Strzelno, Turek i Wałcz. Program szkolenia obejmował zgłaszanie do przeszczepu nerek i dostęp naczyniowy do hemodializy. Profesor Jerzy Chudek (Katedra Patofizjologii, Katowice, Oddział Nefrologii, Pszczyna) przedstawił zasady kwalifikacji pacjentów leczonych hemodializami do przeszczepu nerki oraz zasady współpracy Regionalnego Ośrodka Kwalifikacyjnego do przeszczepu nerki ze stacjami dializ. W dyskusji omówiono problemy związane z postępowaniem kwalifikacyjnym do przeszczepu nerki, gdyż ich rozwiązanie pozwoli poprawić zgłaszalność do tego zabiegu. Następnie Profesor Jerzy Chudek przedstawił standardy nefrologiczne w wytwarzaniu i utrzymaniu dostępu naczyniowego do hemodializy, ze szczególnym uwzględnieniem zwiększenia liczby pacjentów z przetoką tętniczo-żylną i zmniejszenia z cewnikiem dializacyjnym. Pielęgniarka Oddziałowa Wanda Osika (Stacja Dializ, Katowice) przedstawiła standardy pielęgniarskie w utrzymaniu sprawnego dostępu naczyniowego i profilaktyce zakażeń odcewnikowych ze szczególnym uwzględnieniem zwiększenia czasu używania przetoki dializacyjnej i zmniejszenia liczby zakażeń odcewnikowych. W dyskusji po każdej prezentacji omówiono problemy związane z naczyniowym dostępem dializacyjnym i sposoby ich rozwiązania.Sprawnie działająca przetoka dializacyjna z naczyń własnych to najlepszy wybór poprawiający przeżywalność pacjentów dializowanych. Po części szkoleniowej uczestnicy udali się na wycieczkę z przewodnikiem na Kalatówki, co było doskonałą okazją do wzajemnej integracji i podziwiania pięknej, zimowej scenerii Zakopanego i Tatr. Szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ Centrum Dializa, obejmujące najważniejsze problemy współczesnej dializoterapii pozwoli na lepszą jakość świadczonych usług medycznych – hemodializ i na poprawę zgłaszalności do zabiegu przeszczepiania nerki.

2012-11-02

Stacja dializ - LĘBORK

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 5 października 2012 roku Centrum Dializa sp. z o.o. wzięło udział w konkursie na dzierżawę stacji dializ SPS ZOZ w Lęborku, czego skutkiem było podpisanie umowy dzierżawy dnia 18 października 2012 roku.
Pragniemy równocześnie poinformować, że rzeczona stacja rozpocznie działalność pod naszym szyldem w dniu 1 stycznia 2013 roku.

Więcej szczegółów wkrótce

2012-10-07

Stacja dializ - SKARŻYSKO KAMIENNA

Szanowni Państwo

19 listopada 2012 w Skarżysku Kamiennej działalność rozpocznie nowa stacja dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.

Dane teleadresowe:
26-110 Skarżysko Kamienna, ul. Szpitalna 1
tel./fax: (41) 262 91 45
e-mail: skarzysko@centrumdializa.pl


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

2012-10-01

Szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ - Zakopane 28-30.09.2012

W dniach 28 – 30.09.2012 w Zakopanym odbyło się szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ Centrum Dializa: Chorzów, Katowice, Radomsko, Pszczyna, Sosnowiec, Staszów, Tychy, Ustroń, Zawiercie. Program szkolenia obejmował zgłaszanie do przeszczepu nerek i dostęp naczyniowy do hemodializy. Docent Teresa Nieszporek (Klinika Nefrologii, Regionalny Ośrodek Kwalifikacyjny Katowice) przedstawiła zasady współpracy Regionalnego Ośrodka Kwalifikacyjnego do przeszczepu nerki ze stacjami dializ. W dyskusji omówiono problemy związane z postępowaniem kwalifikacyjnym do przeszczepu nerki, ich rozwiązanie pozwoli poprawić zgłaszalność do przeszczepu nerek. Profesor Jerzy Chudek (Klinika Nefrologii, Katowice) przedstawił standardy nefrologiczne w wytwarzaniu i utrzymaniu dostępu naczyniowego do hemodializy, ze szczególnym uwzględnieniem zwiększenia liczby pacjentów z przetoką tętniczo-żylną i zmniejszenia z cewnikiem permanentnym. Pielęgniarka Oddziałowa Wanda Osika (Stacja Dializ, Katowice) przedstawiła standardy pielęgniarskie w utrzymaniu sprawnego dostępu naczyniowego i profilaktyce zakażeń odcewnikowych ze szczególnym uwzględnieniem zwiększenia czasu używania przetoki dializacyjnej i zmniejszenia liczby zakażeń odcewnikowych. W dyskusji po każdej prezentacji omówiono problemy związane z naczyniowym dostępem dializacyjnym i sposoby ich rozwiązania. Sprawnie działająca przetoka dializacyjna z naczyń własnych to najlepszy wybór poprawiający przeżywalność pacjentów dializowanych. Szkolenie kadry kierowniczej stacji dializ Centrum Dializa, obejmujące najważniejsze problemy współczesnej dializoterapii pozwoli na lepszą jakość świadczonych usług medycznych – hemodializ.

2012-07-01

Szpital w Łasku

Szanowni Państwo

Z przyjemnością informujemy, że w ramach realizacji planu poszerzania zakresu prowadzonej przez Centrum Dializa sp. z o.o. działalności medycznej, wzięliśmy udział w przetargu na dzierżawę budynku SPZOZ w Łasku.
W wyniku wygrania przetargu, powstała nowa jednostka pod nazwą Szpital w Łasku, która rozpoczęła swoją działalność 1 lipca 2012 roku.


Więcej informacji: www.szpitalwlasku.pl

Adres
ul. Warszawska 62a
98-100 Łask

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

2012-05-02

NEFROTEST w Pszczynie !!!

NEFROTEST „Nerki nie bolą, boli niewiedza”

W dniu 29 maja 2012r. (wtorek) Centrum Dializa Sp. z o.o. oraz Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska organizują akcje pod nazwą NEFROTEST, której celem jest uświadomienie społeczeństwu powiatu pszczyńskiego, jak ważne są profilaktyczne badania wykrywające wczesne nieprawidłowości w funkcjonowaniu nerek.

W ramach akcji NEFROTEST przeprowadzone zostaną bezpłatne badania profilaktyczne dotyczące chorób nerek. Personel medyczny naszej stacji dializ w Pszczynie zorganizował punkt przyjęć, w którym wszystkim zgłaszającym pobiera się krew na badanie poziomu kreatyniny.

2012-04-30

Badania naukowe w Centrum Dializa Sp. z o.o.

Centrum Dializa Sp. z o.o. wraz z Katedrą Patofizjologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach realizuje własne badania naukowe ...

czytaj dalej

2011-10-03

Stacja Dializ - WARSZAWA - Uroczyste Otwarcie !!!

Dnia 3 października 2011r. w Warszawie na ulicy Kasprzaka 17 została uroczyście otwarta nowa Stacja Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.

czytaj dalej

2011-08-22

Stacja dializ - WARSZAWA !!!

22 sierpnia 2011r. w Warszawie przy ulicy Kasprzaka 17 została otwarta nowa Stacja Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.
Placówka mieści się w pawilonie nr 11 Szpitala Wolskiego im. dr Anny Gostyńskiej, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa.

KONTAKT
01-211 Warszawa, ul. Kasprzaka 17
tel./fax: (22) 632-02-33
e-mail: kasprzaka@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: dr Grzegorz Żelichowski
Pielęgniarka Oddziałowa: Gabriela Tyszka

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2011-04-06

Stacja dializ - MALBORK !!!

06 kwietnia 2011r. w Malborku została uroczyście otwarta nowa Stacja Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną. Uroczystość została połączona z akcją "Dawca szpiku", która była skierowana do mieszkańców powiatu malborskiego, którzy noszą się z myślą pomocy osobom chorym na białaczkę.

Akcję zorganizowali: koordynator ds. transplantacji przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, malborski szpital i Centrum Dializa Sp. z o.o. Dzięki uprzejmości Prezesa Zarządu Centrum Dializa Sp. z o.o. lek.med. Jacka Nowakowskiego akcja mogła odbyć się na terenie stacji dializ gdzie personel medyczny przyjmował ochotników.

Na uroczystości otwarcia stacji Dializ w Malborku swoją obecnością zaszczycili nas:

Władze miasta Malbork:
 • Andrzej Rychłowski - Burmistrz Miasta Malborka
 • Mirosław Czapla - Starosta Malborski
 • Jolanta Sobierańska–Grenda - Sekretarz Powiatu Malborskiego

Pozostali goście:
 • Barbara Kawińska - Dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
 • Jolanta Leszczyńska - Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego
 • prof. dr hab. med. Bolesław Rutkowski - Krajowy Konsultant ds. Nefrologii i Dializoterapii
 • prof. dr hab. med. Alicja Dębska-Ślizień - Konsultant Wojewódzkiego w dziedzinie Nefrologii i Dializaoterapii
 • Dariusz Kostrzewa - Prezes „Powiatowego Centrum Zdrowia” Sp. z o.o
 • Krzysztof Wójcikiewicz - Z-ca Dyrektora Szpitala ds. Medycznych
 • Jarosław Mytnik - Z-ca Dyrektora Szpitala ds. Technicznych
 • Małgorzata Wolska - Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku
 • Włodzimierz Hryniewiecki-Fiedorowicz - Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej Powiatowego Centrum Zdrowia
 • Danuta Stanek-Gutowska - Ordynator Oddziału Pediatrycznego
 • Danuta Ostrowska-Perskiewicz - Ordynatora Oddziału Neonatologicznego
 • Janusz Zalewski - Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego
 • Jerzy Szarek - Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
 • inż arch. Wiesław Kupść wraz z małżonką
 • Księdz Prałat - Jan Żołnierkiewicz
 • Jerzy Fryc - Prezes Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej Malborka i Okolic
 • Władysław Krawczyk - Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o.
 • Andrzej Zakrzewski - Komendant Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku
 • przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Malborku
 • Helena Krysik - Prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Malborku
 • Telewizja Malbork

Ze strony Centrum Dializa Sp. z o.o. obecni byli:
 • Prezes Zarządu Centrum Dializa Sp. z o.o. lek.med. Jacek Nowakowski
 • Kierownik Ryszard Muc
 • lek. med. Adam Biernacki
 • personel pielęgniarski

Uroczystość otwarcia Stacji Dializa wraz z przychodnią nefrologiczną w Malborku można zobaczyć na oficjalnej stronie TV Malbork, tj.: www.TVMALBORK.pl

KONTAKT
82-200 Malbork, ul. Armii Krajowej 105-106
tel./fax: (55) 612-31-44
e-mail: malbork@centrumdializa.pl
Pielęgniarka Oddziałowa: Gabriela Czarnota

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie, a wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Stacji Dializ oraz do poradni nefrologicznej w Malborku!!!

01-03-2011

Szpital w Pszczynie !!!

Szanowni Państwo !!!

Mamy zaszczyt poinformować, iż w dniu 1 marca 2011 roku został otwarty NZOZ Szpital w Pszczynie.

Więcej informacji: www.nzozpszczyna.pl

Adres:
ul. Antesa 11
43-200 Pszczyna

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy !!!

2010-12-10

Stacja dializ - ŻYRARDÓW !!!

10 grudnia 2010r. w Żyrardowie została uroczyście otwarta nowa Stacja Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:

Władze miasta Żyrardowa reprezentowali :
 • Prezydent Miasta : Andrzej Wilk
 • Z-ca Prezydenta Miasta : Grzegorz Obłękowski
 • w imieniu Starosty Pełnomocnik ds. Ochrony Zdrowia Starosty Powiatu Żyrardowskiego : Andrzej Mikołaj Liszewski

Ze strony Centrum Dializa Sp. z o.o. obecni byli :
 • Mirosław Nowakowski, Pełnomocnik Prezesa Zarządu
 • Ryszard Muc, kierownik administracyjny
 • Piotr Stepaniec, Menadżer Stacji Dializ
 • dr Krzysztof Wróblewski, kierownik stacji dializ Centrum Dializa Sp. z o.o. O/Żyrardów
 • dr Małgorzata Sodolska, lekarz (stacja dializ Centrum Dializa Sp. z o.o. O/Żyrardów)
 • Anna Cwyl, pielęgniarka oddziałowa, stacja dializ Centrum Dializa Sp. z o.o. O/Żyrardów)
 • dr Mirosław Piórecki, kierownik stacji dializ Centrum Dializa Sp. z o.o., NZOZ Avoxova Specjalistyczne Centrum Medyczne Warszawa
 • Zofia Dąbrowska, pielęgniarka oddziałowa stacji dializ Centrum Dializa Sp. z o.o., NZOZ Avoxova Specjalistyczne Centrum Medyczne
 • Maria Ogrodniczek, pielęgniarka oddziałowa, Centrum Dializa Sp. z o.o. O/Pruszków

Ze strony Green Development obecni byli :
 • Robert Pydzik, wiceprezes zarządu - dyrektor finansowy
 • Zygmunt Stępiński, dyrektor generalny

Ze strony Zespołu Opieki Zdrowotnej w Żyrardowie obecni byli :
 • Dyrektor Naczelny: Arkadiusz Bogucki
 • Zastępca Dyrektora do Spraw Lecznictwa: dr n. med. Stanisław Dyl
 • Naczelna Pielęgniarka: mgr Bogumiła Piekarska
 • Dział Administracyjno-Techniczny kierownik: Andrzej Badowski
 • Izba Przyjęć/Ambulatorium, kierownik: lek. med. Grażyna Opalińska-Mińkowska
 • Oddział Chorób Wewnętrznych:ordynator oddziału: po. lek. med. Małgorzata Wójtowicz
 • Oddział Chirurgii Ogólnej: Ordynator oddziału: lek. med. Jacek Wójtowicz
 • Oddział Intensywnej Terapii i Ratownictwa Medycznego:Ordynator oddziału: lek. med. Ewa Nowak
 • Kierownik przychodni specjalistycznej lek. Dariusz Krzemiński

inni :
 • redaktor Tadeusz Sułek; dyrektor ds.promocji i rozwoju, dziennikarz tygodnika Życie Żyrardowa
 • personel pielęgniarski i techniczny stacji w Żyrardowie
 • Telewizja Żyrardowska : dziennikarz

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie !!!

96-300 Żyrardów, ul. Limanowskiego 30
tel./fax: (46) 858-91-98
e-mail: zyrardow@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: dr n.med. Krzysztof Wróblewski
Pielęgniarka Oddziałowa: Anna Cwyl

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !!

2011-04-06

Stacja dializ - MALBORK !!!

06 kwietnia 2011r. w Malborku została otwarta nowa Stacja Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.

82-200 Malbork, ul. Armii Krajowej 105-106
tel./fax: (55) 612-31-44
e-mail: malbork@centrumdializa.pl

Pielęgniarka Oddziałowa: Gabriela Czarnota

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !!

2010-06-01

Stacja dializ - OLECKO !!!

01 czerwca 2010r. w Olecku została otwarta nowa Stacja Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.

19-400 Olecko, ul. Gołdapska 1
tel./fax: (087) 520 32 32
e-mail: olecko@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: dr Justyna Matulewicz-Gilewicz
Pielęgniarka Oddziałowa: Małgorzata Narolewska
Grażyna Czarniecka

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-12-17

Stacja Dializ - WAŁCZ !!!

17 grudnia 2009r. odbyło się uroczyste otwarcie Stacji Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną. Placówka mieści się na terenie Szpitala Powiatowego w Wałczu.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:
 • Bogdan Wankiewicz - Starosta Gminy Wałcz
 • Jerzy Goszczyński - W-ce Starosta Gminy Wałcz
 • Janusz Napiórkowski - Dyrektor Szpitala
 • Ks. Proboszcz Antoni Badura
 • Anna Walczak - Dyrektor Pogotowia Wałeckiego

Ze strony "Centrum Dializa" Sp. z o.o. obecni byli :
 • Jacek Nowakowski - Prezes Zarządu
 • Ryszard Muc - Kierownik Administracji
 • Marek Wnęk - Opiekun Stacji
 • Małgorzata Arent Królikowska - Kierownik Stacji
 • Dorota Kamionka - Pielęgniarka Oddziałowa
 • Personel

Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień i przecięciu wstęgi, proboszcz parafii wałeckiej poświęcił oraz pobłogosławił stacje dializ.

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie !!!

78-600 Wałcz, ul. 12 Lutego 9
tel./fax: (063) 350 53 23
e-mail: walcz@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: lek. med. Małgorzata Arent Królikowska
Pielęgniarka Oddziałowa: Dorota Kamionka

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-10-28

Stacja Dializ - BOLESŁAWIEC !!!

28 października 2009r. o godz. 11.30 odbyło się uroczyste otwarcie Stacji Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną. Placówka mieści się na terenie Szpitala Powiatowego w Bolesławcu.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:

- Cezary Adam Przybylski - Starosta
- Stanisław Chwojnicki - W-ce Starosta
- Andrzej Dutkowski - Z-ca Wójta Gminy Bolesławiec
- Adam Zdaniuk - Dyrektor Szpitala
- Nikolaj Lambrinow - Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa
- Urszula Fuchs - Pełnomocnik Dyrektora
- Zbigniew Szydłowski - Kierownik Działu Technicznego
- Joanna Zabiegała - Kierownik Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej
- Ks. Kanonik Franciszek Woźniak - Proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Warcie Bolesławskiej. Dziekanat Bolesławiec Wschód
- Barbara Kostyra - Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia
- Karol Stasik - Przewodniczący Rady Powiatu i Przewodniczący Rady Społecznej ZOZ w Bolesławcu.
- Jadwiga Bobek - Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej

Ze strony "Centrum Dializa" Sp. z o.o. obecni byli :

- Jacek Nowakowski - Prezes Zarządu
- Mirosław Nowakowski - Pełnomocnik Prezesa Zarządu
- Ryszard Muc - Kierownik Administracji
- Kamil Rudawiec - Business Development Manager
- Małgorzata Wieczorek - Pielęgniarka Oddziałowa

Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień i przecięciu wstęgi, proboszcz parafii bolesławskiej poświęcił oraz pobłogosławił stacje dializ.

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie !!!

59-700 Bolesławiec, ul. Jeleniogórska 4
tel./fax: (075) 781 14 62
e-mail: boleslawiec@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: lek. med. Bogdan Lange
Pielęgniarka Oddziałowa: Małgorzata Wieczorek

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-09-09

Stacja dializ - WARSZAWA !!!

09 września 2009r. odbyło się otwarcie Stacji Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.

02-758 Warszawa, ul. Mangalia 4
tel: (022) 642 15 89
fax: (022) 651 94 81
e-mail: avoxova@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: lek. Mirosław Grzeszczyk
Pielęgniarka Oddziałowa: Barbara Stulgis

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-08-03

Stacja dializ - KRASNYSTAW !!!

03 sierpnia 2009r. odbyło się otwarcie Stacji Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.

22-300 Krasnystaw, ul. M. Sobieskiego 4b
tel./fax: (082) 576 39 22
e-mail: krasnystaw@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: dr n.med. Lucyna Jóźwiak
Pielęgniarka Oddziałowa: Sabina Puławska

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-08-08

Stacja dializ - ŻORY !!!

8 sierpnia 2009r. odbyło się otwarcie Stacji Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną.

44-240 Żory, ul. Jarosława Dąbrowskiego 20
tel./fax: (032) 435 11 14
e-mail: zory@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: dr n.med. Joanna Kocemba-Dyczek
Pielęgniarka Oddziałowa:

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-07-20

Stacja dializ - OLEŚNICA !!!

20 lipca 2009r. o godz. 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie Stacji Dializ wraz z przychodnią nefrologiczną. Placówka mieści się na terenie Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:
 • Zbigniew Potyrała - Starosta
 • Henryk Sarnowski - W-ce Starosta
 • Agnieszka Cholewińska - Dyrektor Szpitala
 • Ks. Zdzisław Paduch - Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Matki Bożej Miłosierdzia.
 • Maciej Pregiel - Dyrektor ds. Medycznych

Ze strony "Centrum Dializa" Sp. z o.o. obecni byli :
 • Mirosław Nowakowski
 • Ryszard Muc - Kierownik Administracji
 • Karolina Kędra
 • lek. med. Bogdan Lange - Kierownik Stacji Dializ
 • oraz personel Stacji Dializ w Oleśnicy.

Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień i przecięciu wstęgi, proboszcz parafii oleśnickiej poświęcił stacje dializ i pobłogosławił personel oraz pacjentów.

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie !!!

56-400 Oleśnica, ul. Armii Krajowej 12
tel./fax: (071) 398 52 01
e-mail: olesnica@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: lek. med. Bogdan Lange
Pielęgniarka Oddziałowa: Marianna Nawracaj

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-06-01

Stacja dializ - SOPOT !!!

Dziś została otwarta nowa stacja dializ wraz z przychodnią nefrologiczną w Sopocie.

81-759 Sopot, ul. Grunwaldzka 1-3
tel./fax: (058) 342 23 82
e-mail: sopot@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: lek. n. med. Adam Biernacki
Pielęgniarka Oddziałowa: Ewa Garbowska

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-05-01

Stacja Dializ KATOWICE - Ligota 24h !!!

Dziś został otwarty oddział nefrologiczny w Katowicach czynny 24 godziny na dobę.

40-752 Katowice, ul. Medyków 17
tel.: +48 032 252 55 98
tel.: +48 032 252 56 98
fax: +48 032 353 08 65
e-mail: katowice@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: dr. n. med. Zbigniew Śledziński
Pielęgniarka Oddziałowa: Eugenia Wysocka

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-05-17

DNI OTWARTE - ZAWIERCIE !!!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 maja oraz 30 maja 2009r. odbyły się Dni Otwarte w nowo otwartej Stacji Dializ wraz z Poradnią Nefrologiczną w Zawierciu na ulicy 11 Listopada 2/4.
Pacjentów przyjmowała kierownik stacji, Specjalista Chorób Wewnętrznych dr n.med. Krystyna Nałogowska-Głośnicka.

Telefon: (032) 672 49 15

e-mail: zawiercie@centrumdializa.pl

Wszystkim obecnym Serdecznie dziękujemy !!!

2009-04-15

Stacja dializ - WODZISŁAW ŚLĄSKI !!!

Dziś została otwarta nowa stacja dializ wraz z przychodnią nefrologiczną w Wodzisławiu Śląskim.

44-300 Wodzisław Śląski, ul. Leszka 10
tel./fax: (032) 455 51 35
e-mail: wodzislaw@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: dr n. med. Joanna Kocemba-Dyczek
Pielęgniarka Oddziałowa: Bernadeta Cieśla

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-03-31

Stacja dializ - STASZÓW !!!

Dziś została otwarta nowa stacja dializ wraz z przychodnią nefrologiczną w Staszowie.

28-300 Staszów, ul. 11-go Listopada 78
tel./fax: +48 015 864-50-95
e-mail: staszow@centrumdializa.pl

Kierownik ośrodka: Specjalista Chorób Wewnętrznych lek. Artur Uba
Pielęgniarka Oddziałowa: Sylwia Kozłowska

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!

2009-03-02

Studia finansowane przez UE

Osoby pracujące w zawodzie pielęgniarki lub położnej zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji zawodowych zapraszamy na studia w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Kształcenie na kierunku pielęgniarstwo uzupełniające ("pomostowe") w roku akademickim 2008/2009 jest dofinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny PO Kapitał Ludzki.
Uczelnia przeszła również do drugiego etapu w konkursie MZ na dofinansowanie studiów na kierunku położnictwo uzupełniające („pomostowe”).
Oferujemy najbardziej atrakcyjne studia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo uzupełniające w Polsce południowej:

- dofinansowanie czesnego

- brak opłat wakacyjnych

- brak wpisowego

- wysoka ocena Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkolnictwa Medycznego

- ugruntowane doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla pielęgniarek i położnych.

Więcej informacji: www.wsps.pl

2008-11-13

Uroczyste otwarcie Stacji Dializ w Kluczborku!!!

13 listopada 2008r. o godz. 13.00 odbyło się uroczyste otwarcie Stacji Dializ. Placówka mieści się na terenie Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. Szpitala Powiatowego w Kluczborku.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:
 • Piotr Pośpiech - Starosta
 • Mieczysław Czapliński - W-ce Starosta
 • Stanisław Rakoczy - Poseł Przew.Komisji Zdrowia
 • mgr Renata Jażdż-Zaleska - Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpitala Powiatowego w Kluczborku
 • dr n med. Grażyna Bogdanowicz - Konsultant wojewódzki d/s Nefrologii - województwo opolskie
 • Wioletta Porowska - Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego
 • dr Kościów - Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
 • oraz przedstawiciele Samorządu Terytorialnego, ordynatorzy oddziałów szpitala powiatowego w Kluczborku, lekarze i pielęgniarki oddziałów sąsiednich Stacji Dializ.
Ze strony "Centrum Dializa" Sp. z o.o. obecni byli :
 • Jacek Nowakowski - Prezes
 • Ryszard Muc - Kierownik Administracji
 • Kamil Rudawiec
 • dr n. med. Krystyna Zielińska - Kierownik Stacji Dializ
 • oraz personel Stacji Dializ w Kluczborku.
 • na uroczystości obecni byli również przedstawiciele lokalnych mediów tj. TV Opole, NTO, Kulisy Powiatu.

Po wygłoszeniu okolicznościowych przemówień i przecięciu wstęgi, proboszcz parafii kluczborskiej poświęcił stacje dializ i pobłogosławił personel i pacjentów.

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie !!!

2008-06-13

35-lecie Stacji Dializ w Pruszkowie !!!

W dniu 13.06.2008 o godz. 17.00 odbyła się Konferencja Naukowa z okazji 35-lecia Stacji Dializ, NZOZ Centrum Dializa, Oddział Pruszków.
Uroczystość odbyła się w restauracji "Biały Dworek" w Podkowie Leśnej na ulicy Gołębia 39.

W programie sesji naukowej udział wzięli:
 • dr Bożenna Kaczanowska - Powitanie uczestników
 • dr Bożenna Kaczanowska - "35 lat dializ w Pruszkowie"
 • prof. dr hab.n.med. Magdalena Durlik - "Przeszczepianie nerek w Polsce"
 • doc. dr Jacek Imiela - "Leczenie choroby wieńcowej u chorych dializowanych"
 • Michał Nowakowski - "NZOZ Centrum Dializa Sp. z o.o. - wczoraj, dziś, jutro"

Za udział w uroczystości serdecznie dziękujemy !!!

czytaj dalej

2008-05-28

Uroczyste otwarcie Stacji Dializ w Ustroniu !!!

28 maja została otwarta nowa Stacja Dializ w Ustroniu.
Placówka mieści się na terenie Uzdrowiska.

W uroczystości otwarcia wzięli udział:
 • prof. dr hab. n. m. Andrzej Więcek - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Nefrologii,
 • burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec
 • dr. n. m. Katarzyna Węcel z-ca Dyrektora do spraw Lecznictwa
 • mgr inż. Grzegorz Dziewior Prezes Zarządu
 • dr. n. m. Piotr Firczyk ordynator Stacji Dializ i Nefrologii w Cieszynie
 • Jacek Nowakowski
 • Mirosław Nowakowski
 • Oddziałowa Stacji Dializ w Cieszynie
 • Zespół lekarsko pielęgniarski Stacji Dializ w Ustroniu
 • Ryszard Muc

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie !!!